آیت الله بروجردی و انیشتین

آلبرت اینشتین(فوت 1955 م) در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان: «دی ارکلرونگ» Die Erkla»rung – von: Albert Einstein – 1954 یعنی:»بیانیه» که در سال 1954 آن را در امریکا و به آلمانی نوشته است – اسلام را بر  تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کاملترین ومعقولترین دین می داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه ی اینشتین با آیت الله العظمی بروجردی (فوت1340ش =1961م) است که توسط مترجمین برگزیده شاه ایران محرمانه صورت پذیرفته است اینشتین در این رساله «نظریه نسبیت» خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از (نهج البلاغه) وبیش از همه (بحارالانوار) علامه مجلسی (که از عربی به انگلیسی توسط  حمید رضا پهلوی (فوت1371ش) و.. .ترجمه وتحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده) تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمیشود وتنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه ی پیچیده «نسبیت» را ارائه داده  ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند.

             آیت الله بروجردی و انیشتین      آیت الله بروجردی و انیشتین

از آنجمله حدیثی است که علامه ی مجلسی در مورد  معراج جسمانی رسول اکرم(ص) نقل میکند که: هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی میخورد و آن ظرف واژگون میشود.اما پس از اینکه پیامبر اکرم(ص) از معراج جسمانی باز میگردند مشاهده میکنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است …اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ی «نسبیت زمان» دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن مینویسد…همچنین اینشتین در این رساله «معاد جسمانی» را از راه فیزیکی اثبات میکند(علاوه بر قانون سوم نیوتون=عمل وعکس العمل). او فرمول ریاضی معاد جسمانی را عکس فرمول  معروف «نسبیت ماده و انرژی» میداند:

                                                          E = M.C2 >> M = E :C2

یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا» به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد. او همچنین در همین رساله عقیده ی به «وحدت وجود» را از خرافات های شایع شده توسط ملا صدرا تلقی کرده و آن را از دیدگاه «فیزیک کلاسیک» و «فیزیک نسبیتی» به شدت مورد حمله قرار می دهد …بطور خلاصه: او میگوید: هر موجودی دارای حیطه و مرز فیزیکی خاص خود است(حیز وجودی) که امکان ندارد با موجود یا وجود دیگری اتحاد یا وحدت داشته یا بیابد…در رابطه با «عقل» نیز با کمال شگفتی – انیشتین نظریه ی اخباریون شیعه را ( که عقل را نسبی میدانند و در حریم شرع و دین آن را بکار نمیبرند) صحیح دانسته و میگوید: حق با اخباری های شما ست وهنوز زود است که مردم این را بفهمند..

در ادامه نیز فرمول ریاضی خاصی برای «عقل نظری بشر» ارائه داده و «نسبیت» آن را اثبات میکند… . اینشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و به لفظ»بروجردی بزرگ» یاد کرده و از شادروان
پروفسور حسابی نیز بارها  با لفظ»حسابی عزیز» یاد کرده است.

3000000دلار بهای خرید این رساله توسط پروفسورابراهیم مهدوی( مقیم لندن) با کمک یکی از اعضاء شرکت اتومبیل» بنز» از یک عتیقه فروش یهودی بوده و دستخط اینشتین در تمامی صفحات این کتابچه توسط خطشناسی رایانه ای چک شده و تایید گشته که او این رساله را به دست خود نوشته است. اصل نسخه ی این رساله اکنون جهت مسائل امنیتی به صندوق امانات سری لندن – بخش امانات پروفسور ابراهیم مهدوی- سپرده شده و نگهداری میشود… ـ (منبع)

Advertisements

76 دیدگاه»

  م wrote @

این چرندیات رو از کجای سایت irexpert در آوردید؟ می شه بفرمایید ما هم بهره مند شیم؟!
بابت این که توی سایت شما خبرایی نوشته می شه که هیچ جای دیگه ی دنیا کسی ازش اطلاع نداره بهتون تبریک می گم، باید خبرنگارای خیلی زرنگی داشته باشید!!
پاسخ: این مقاله را که ذهن…شما آن را چرندیات می نامد از بخش مقالات سایت نامبرده استخراج کرده ام.. باید وقت بیهوده زیادی داشته باشید چون به نظر میرسد مدعی هستید تمامی قسمتهای آن سایت را میشناسید!!!
اما اینکه آنچه مینویسم را درجائی دیگر ندیده اید از ذهن شما بعید نیست .عادت ندارید . اما من به شما یاد میدهم که شیوه وبلاگ نویسی صحیح همین است : نوشتن مطالبی که تازگی داشته باشد کپی پیست کردن آنچه همه اینترنت را پرکرده کار من نیست سعی کنید عادتتان را عوض کنید. اما نباید با شما بحث میکردم شما که به آنچه میگوئید اطمینان ندارید- که اگر چنین بود برای دریافت پاسخ آدرسی دراختیارم میگذاشتید-دیگر جائی برای بحث باقی نمیگذارید

  ali wrote @

نظر خاصی ندارم ولی این مطالبی که شما می نویسید کمی چرت است .
راستی قیمه پلو را با چه چیزی درست می کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  محمد گنجعلی زاده خلخالی wrote @

به صحت مطالب فوق از وجود خورشید بیشتر یقین دارم.یاشاسین حقینن عدالتی.والسلام علی من التبع الهدی.

لب فوق از وجود خورشید بیشتر یقین دارم.

  محمد جواد کرباسیان wrote @

سلام.از مطلبتون متشکرم.اما من نتوانستم منبع اصلی خبر شما را پیدا کنم.خواهش می کنم و تمنا می کنم که لطفا منبع اصلی خبرتون یا رها رسیدن به اون منبع رو برام بفرستید.خیلی خیلی برام مهمه.من خبرتون رو از سایت امام مهدی بعد سایت ابنا .سپس ناچارن از گوگل و تا اینجا دنبال کردم.ممنون می شم اگر کمکم کنید.

  پيام شايان wrote @

با سلام و خسته نباشيد. ممنون از مطلب جالبتون. فوق العاده بود. اونايي هم كه اين بالا انتقاد كردند فهم و شعور درك اين مطلب وزين و جالب رو نداشتند.
يا علي

  حامد wrote @

سلام بر شما
این مطلبی که درج کرده اید عین واقعیت هست و این را هم بگویم که این تازه قسمت بسیار اندک و کوچکی از دین اسلام و شیعه است و کسانی که قابلیت درک این موضوع را داشته باشند متوجه خواهند شد و کتاب قرآن راهنمای جامع و کامل زندگی بشر بوده و هست و تا یوم الدین هم خواهد بود.
با تشکر خدانگهدار

  ناصر.ا wrote @

انسان با این پیشرفت های اندک که به نظر ما بسیار خارق العاده می باشد، هنوز نتوانسته به یک هزارم علم موجود در جهان دست یابد. وای بر ما که شب و روز ما همچنان غافلانه بر ما می گذرد. انیشتین اثبات کرد که میشود جسم انسان مرده را دوباره زنده کرد، یک اثبات علمیف اما ما ان را چرند می نامیم. باشد تا قیامت بر پا شود تا ما از غفلت و غرق در دنیا بودن نجات یافته و اگاه شویم. البته که بسیار دیر است…

  goomile wrote @

این مطلب را قبلا دیده بودم وبه حقانیت آن اطمینان دارم چون منابع کاملا واضح است وچشمان بعضی ها تاب دیدن حقیقت را ندارد.
ممنون

  کتاب wrote @

ییچاره انیشتین.
به همه کسانی که می خواهند از رابطه بین علم و دین بیشتر آگاهی داشته باشند توصیه می کنم کتاب » جزء و کل » نوشته هایزنبرگ فیزیکدان شهیر را بخوانند که مباحثه بین بزرگترین فیزیکدانان زمان ( انیشتین-هایزنبرگ – دیراک-شرودینگر و … )در مورد دین و علم را بیان می کند با خواندن این کتاب بیشتر با افکار ایشتین آشنا می شویم تا بی اساس بودن و نافهمی مطلب بیان شده را با دلیل و آگاهانه متوجه شویم که متاسفانه عده ای بداندیش در صدد سوء استفاده از اسم و افکار دانشمندان در جهت تایید افکار پوچ و خرافی خود دارند.

  teke wrote @

آقا دیگه مقام انیشتن رو با این مضعبلات پایین نیارین چون اساسا انیشتن با امثال اقای بروجردی فاصله ای زیاد داشته اند. و من فکر میکنم این هم یه فیلم جدید بدون سند واقعی است

  shadan wrote @

(ياد)
با سلام و درود به شما
اين مطلب بسيار بسيار سنگين تر از اونيه كه بشه درباره اش به اين سادگي نظر داد شما كار فوق العاده اي كرديد كه اون رو در اينجا مطرح كرديد
اگر اين مطالب رو بشه به عموم عرضه كرد ميشه جهان رو تكان داد و حتي جبهه محكمي در مقابل ضد اسلاميون و همينطور اشخاص لاييك گرفت
لطفا منبع رو به طور دقيق بيان كنيد من نتونستم منبع درستي از اين مطالب پيدا كنم
برام ميل كنيد خواهشا»
در پناه حق تعالي محفوظ باشيد
يا علي.

  hich wrote @

این /اقایون از نظر فیزیکی هم شبیه هم هستند.دانشمندها چطور تا به حال درک نکردن؟تازه نکنه استاد انشتین بزرگ آقای برجردی بوده ما خبر نداشتیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  mahsa wrote @

vaghean tabrik migam
kheyli toopin hala monde ta daneshmanda kashf konan

  hamid wrote @

در این گون مباحث نیازی به منبع نیست.
نگه کن که گفتار گوینده چیست
چه حاجت بدانی که گوینده کیست
لطفا دوستانی که در مباحث فیزیکی دستی دارند کمی با تامل به این مسئله معراج بنگرند. علاوه بر این که حرکت و سمافت طی شده قابل تامل هست نکته و نکات ظریفی هم در آن هست.
مثلا دکتر مرتضی رضوی در کتاب تبیین جهان و انسان فصلی گشوده به نام احادیث معراج و شکل جهان:
http://www.binesheno.com/Files/books.php?idVeiw=299&level=2&subid=299
احاديث معراج و شكل جهان

پيامبر اكرم ـ صلّي الله عليه و آله و سلّم ـ ، مدتي قبل از هجرت به معراج رفته است. خداوند براي نشان دادن چگونگي آسمان‌ها و مشاهده عجايب جهان خلقت، پيامبرش را عروج داده بود.[1] معراج يكي از عقايد مسلم و ضروري عموم مسلمانان است، و به اصطلاح يك باور «اجتماعي» است كه همة امّت به آن معتقدند.

مسألة معراج نص صريح قرآن است[2] و آن قدر احاديث زياد و به اصطلاح «متواتر» در مورد اصل معراج و جزئيات آن وارد شده است كه به قول مرحوم علامة مجلسي «اگر همه آنها جمع شود يك كتاب بزرگي مي‌شود».[3] معلوم است كه معناي «كتاب بزرگ» كه نويسنده كتاب بحارالانوار بيان نموده، چيست. باز همو مي‌گويد: «گمان نمي‌كنم در مورد هيچ كدام از اصول مذهب[4] به اندازة معراج حديث وارد شده باشد.»[5]

در اينجا نه از اصل معراج بحث خواهيم كرد و نه از اثبات يا محتوا و ره‌آورد اين سفر آسماني. اين مسائل مهم را به فصل‌هاي آينده يعني «معاد» و «جهان شناسي (2)» وا مي‌گذاريم.[6] آنچه كه در اينجا به موضوع سخن ما مربوط مي‌شود «قسمت‌هاي مكاني» اين مسافرت است. نتيجة مشخص شدن مسير اين سفر به وسيلة احاديث زيادي كه وارد شده است، ترسيمي از شكل جهان است. يعني تصوير جهان يكي از ثمرات و پيام‌هاي احاديث معراج است.

خلاصه شمارش منزل‌هايي كه در اين سفر طي شده است به قرار زير مي‌باشد:

مبدأ مسافرت: مكّه ـ منزل اوّل: بيت المقدس ـ منزل دوم: آسمان اول ـ منزل سوم: آسمان دوم ـ منزل چهارم: آسمان سوم ـ منزل پنجم: آسمان چهارم ـ منزل ششم: آسمان پنجم ـ منزل هفتم: آسمان ششم ـ منزل هشتم: آسمان هفتم كنار سدرة المنتهي.[7] يعني در اين سفر تا انتهاي جهان رفته است و آسمان هفتم انتهاي جهان است. بنابراين آن عده از محققين ما (يا بعضي از مفسرين ما) كه هفت آسمان را در اطراف كرة‌زمين ترسيم مي‌كنند، و يا عده‌اي از علماي ما كه هفت آسمان را در درون منظومة شمسي تصوير مي‌كنند، و يا طرفداران فلسفة ارسطويي كه سخن از نُه فلك مي‌زنند و عده‌اي از آنها نُه فلك را معادل هفت آسمان فرض مي‌كنند، بايد در نظرية‌شان تجديد نظر كنند.

و همچنين: احاديث معراج دقيقاً و مشروحاً مشخص مي‌كنند كه آسمان‌ها چيزهاي صرفاً فرضي نيستند، بلكه واقعيت هستند و هر كدام از آنها عالَم و جهاني با مخلوقات مخصوص به خود مي‌باشد.

توضيح مشروح‌تر اين مسائل در فصل آينده خواهد آمد. ان شاء الله.

——————————————————————————–

[1]. امام سجّاد «ع» فرمود: ليريه ملكوت السموات و ما فيها من عجائب صنعه و بدائع خلقه… بحار ج 18 ص 347.

[2]. سبحان الّذي اسري بعبده ليلاً من المسجد الحرام الي المسجد الأقصي… ـ و لقد رآه نزلة اخري ـ عند سدرة المنتهي. ـ آية اوّل سورة اسري، و آيه‌هاي 12 و 13 سورة نجم.

[3]. بحار ج 18 ص 291.

[4]. مراد علاّمه از «اصول مذهب» همان «اصول دين» است. زيرا تقسيم «اصول» به اصول دين و مذهب و اصطلاح اصول مذهب به معناي عدل و امامت، چيزي است كه بعدها رواج يافته و ظاهر «اصطلاح» بخود گرفته است. و نيز سياق عبارت و كلام علاّمه نشان مي‌دهد كه منظورش اصول دين است.

[5]. بحار: ج 18 ص 289.

[6]. براي اين بحث بهتر است كه دوباره به شكل نماديني كه در صفحه‌هاي قبل براي نشان دادن ترسيمي از جهان، نقاشي شده است، نگاه كنيد.

[7]. براي پرهيز از پيچيده شدن بحث از موضوع «سدرة المنتهي» فعلاً صرف نظر مي‌شود.

  سلمان wrote @

اگر از فقیهانِ سفیه، کاری بر می آمد، این روز و روزگارِ ما نبود که نبود. آنان بنده ی حرفند و از عمل غافل اند. در عالمِ هپروت و فرهوت اند و درگیرِ توهم. آنچه را که دیوانه وار نوشته و گفته اند، به عنوانِ یک حقیقتِ تام و تمام پذیرفته اند. با شمشیرِ قشریگری، چه جانها و اندیشه هایی را که تباه و هدر نکردند.

  علیرضا wrote @

آن قسمت هایی که انیشتین با ملاصدرا مخالفت کرده یا با اخباریون موافقت کرده از اشتباهات وااااااضح انیشتین است. این اشتباه رو نکنید که فکر کنید چون او توانسته چیز از قبل ثابت شده ای را به گونه ای دیگر ثابت کند پس می توان گفت همه ی حرف هاش درسته بلکه در این موارد اشتباهات واضح کرده…….
متشکر می شوم اگر دوستان نظراتشون رو بیان کنند.

  سلمان wrote @

کی می خواهید از این چرندیات و مزخرفات و خرافات دست بردارید؟ ملاهایی که رفتن به فضا را دخالت در کارِ کائنات و خدا می دانستند، حالا تئوری پردازِ شده اند. از افسانه ی آدم تا محمدِ عرب، از کلینی تا خمینیِ هندی، همه شان سر در خمره ی خواب و خیال داشته اند. امید به روزی که جهان از این گند و کثافات پاک شود.

  سپهر wrote @

كشك است، دين با دانش پيوندي ندارد.
اينشتين، حتما با سفارش فلان آيت الله وصيت كرد كه جسدش را
سوزاندند و خاكسترش را به دريا ريختند. بجاي اين جفنگيات، فيزيك
را خوب درك كنيد و با همياري هم كشور را به پيش ببريد، هند و كره
جنوبي كه زماني براي كارگري به ايران مي آمدند فرسنگ ها از ما
جلو زدند. با دو تا واژه آلماني ساده (اركلرنگ) مي خواهيد، قمپز در كنيد.
نكنه همانطور كه رئيس جمهور مهر ورز شما فرمود، بچه ها 16 ساله
در آشپزخانه سرگرم ساختن انرژي هسته اي هستند.

  bbred wrote @

سلام.آقا فرض كنيم كه همه اين حرفها درسته و واقعا اينشتين اينهارو گفته
اما حتما اگر كمي از تاريخ فيزيك اطلاع داشته باشيد ميدونيد كه اينشتين از مخالفان سرسخت نظريه مكانيك كوانتمي بود و تا آخر عمرش تلاش ميكرد با طرح آزمايشهائي اين نظريه رو به چالش بكشه و حتي گاهي آنقدر ناشيانه اينكار رو ميكرد كه بعدها براش هزينه هاي سنگيني رو در پي داشت. به عنوان مثال آزمايش ذهني گربه شرودينگر كه تو اين آزمايش نظريه نسبيت خودش رو ناديده گرفته بود. البته در اينكه يكي از بزرگترين نظريه پردازان تاريخ بوده شكي نيست ولي اي كاش شما دوست عزيز كه مي خواي علمي يك چيزي رو اثبات كني كامل وبدون عيب و نقص اين كارو انجام بدي.يعني دلايل خودتون رو كامل و بدون ابهام بيان كنيد صرف اينكه «E=MC2» تو فيزيك باشه دليلي براي اثباط معاد جسماني و تعلقات اون نميشه.در ضمن اگر كل كتابهاي مذهبي رو نقد كنيم كلي مطالب غير علمي كه با هيچ منطق علمي سازگار نيست يافت ميشه.مثلا در كتاب رساله توضيح المسائل مجتهدي با نام «آيت ا… شيرازي» مطالبي تحت عنوان مسائل جديد هست كه واقعا بدون منطق علميه.مثلا ميگه مسلمين روي كره ماه بايد رو به زمين نماز بخونن كه اگر بهش فكر كني به اوج سطحي نگري اين مجتهد مدعي آگاه به علوم مختلف پي مي بريد(توضيح: فرض كنيد از روي زمين ميخواهيد رو به ماه نماز بخونيد چي ميشه؟!!!)
حال اگر اينشتين اينهارو ميديد بازهم از علمي بودن استدلالهاي علماي شيعه سخن ميراند؟
در ضمن همه اينها بر فرض صحيح بودن نقل قول شما دوست عزيز نوشتم.
اميدوارم اگر اشتباهي ميكنم من رو راهنمائي كنيد و نظراتتون رو برام تو همين وبلاگ بگيد تا من هم از گمراهي خارج بشم.

  bbred wrote @

سلام.آقا فرض كنيم كه همه اين حرفها درسته و واقعا اينشتين اينهارو گفته
اما حتما اگر كمي از تاريخ فيزيك اطلاع داشته باشيد ميدونيد كه اينشتين از مخالفان سرسخت نظريه مكانيك كوانتمي بود و تا آخر عمرش تلاش ميكرد با طرح آزمايشهائي اين نظريه رو به چالش بكشه و حتي گاهي آنقدر ناشيانه اينكار رو ميكرد كه بعدها براش هزينه هاي سنگيني رو در پي داشت. به عنوان مثال آزمايش ذهني گربه شرودينگر كه تو اين آزمايش نظريه نسبيت خودش رو ناديده گرفته بود. البته در اينكه يكي از بزرگترين نظريه پردازان تاريخ بوده شكي نيست ولي اي كاش شما دوست عزيز كه مي خواي علمي يك چيزي رو اثبات كني كامل وبدون عيب و نقص اين كارو انجام بدي.يعني دلايل خودتون رو كامل و بدون ابهام بيان كنيد صرف اينكه «E=MC2» تو فيزيك باشه دليلي براي اثبات معاد جسماني و تعلقات اون نميشه.در ضمن اگر كل كتابهاي مذهبي رو نقد كنيم كلي مطالب غير علمي كه با هيچ منطق علمي سازگار نيست يافت ميشه.مثلا در كتاب رساله توضيح المسائل مجتهدي با نام «آيت ا… شيرازي» مطالبي تحت عنوان مسائل جديد هست كه واقعا بدون منطق علميه.مثلا ميگه مسلمين روي كره ماه بايد رو به زمين نماز بخونن كه اگر بهش فكر كني به اوج سطحي نگري اين مجتهد مدعي آگاه به علوم مختلف پي مي بريد(توضيح: فرض كنيد از روي زمين ميخواهيد رو به ماه نماز بخونيد چي ميشه؟!!!)
حال اگر اينشتين اينهارو ميديد بازهم از علمي بودن استدلالهاي علماي شيعه سخن ميراند؟
در ضمن همه اينها بر فرض صحيح بودن نقل قول شما دوست عزيز نوشتم.
اميدوارم اگر اشتباهي ميكنم من رو راهنمائي كنيد و نظراتتون رو برام تو همين وبلاگ بگيد تا من هم از گمراهي خارج بشم.

  Fitashad wrote @

از ایرانیان آزاد اندیش خردمند، خواهشمندم به متن پارسی قرآن مراجعه کنند.
اینکه انیشتین گفته یا نگفته و … هیچ مشکلی از مشکلات فرهنگی، علمی ، تاریخی، اقتصادی و ترتبیتی ما را حل نخواهد کرد.!

با تحقیق و مطالعه در اسناد اسلام (قرآن) و شیعه (نهج البلاغه) بسیاری از خرافات و همچنین مبالغات بیش از حد ملت ما مشخص میگردد.

اما مشکل اینجاست مردم مطالعه نمی کنند و فقط از نقل قول های گذشتگان و متعصبین بسیار تند رو و خشن که خرد آنها به تعصب خشک و بی اساس تبعیت می کنند.

  Mohamad wrote @

نظر فقط مخصوص مسلمانان شیهه متعصب 2 آتیشه!!! و لا غیر!!!

دیگران خفقان مذهبی بگیرند!!

  فائزه wrote @

من كاري با درست و غلط ماجرا ندارم اين گونه مسايل پيچيده تر از اين هستند كه من نوعي چون اين عقيده را دارم يا نه؛ بپذيرمش يا نپذيرمش اين حرفم هم به معني رد تحقيق وتفكرو جست و جو نيست كه بگويم اي بابا ما كجا اين ها كجا اما خيلي متاثر شدم از ادبياتي كه دوستان استفاده كردند مثل چرندو پرند يا فهم وشعور ندارد اگر نظري داريد ادب چاشنيه خوبيست .انگار يه عده از ما مي خواهند بگويند كه بعضي ها املند بعضي ها هم ميخواهند بگويند عده اي دين ندارند اين وسط كي دنبال اصل ماجراست ؟نارحتي بعدي اينه كه ما كه مسلمونيم و بايد اخر علم وادب باشيم اون طور كه بايد نيستيم كه ان شاء الله بايد بشيم نه اين كه بگيم بقيه نبايد اما ما كه اين قدر سرمايه داريم چرا كم؟؟؟؟چرا از قران كم استفاده مي كنيم چرا به جاي حديث هاي با حال دنبال اين هستيم كه كي ثواب 100 سال روزه دارد .نظرم راجع به مطلب هم اين كه چه اسراري داريم وقتي انرزي شديم دباره اسير جسم شيم اين جوري چون انرزي همين جسم هستيم خوب تو مسائلي مثل شهادت اعضاي بدن از انر‍‍زيه مشخصه

  mahdi wrote @

این آدرسشه …. لطفاً خیلی با دقت بخونید و در بین خوندنتون وقفه نباشه یعنی یک مطلب رو امروز بخونید بقیشو فردا ، اینطوری نشه لطفاً .
http://einstein2007.persianblog.ir/
خود وبلاگ شما رو راهنمایی خواهد کرد ….
از خداوند متعال هدایت را برای همگان آرزومندم ..
و السلام علی من اتبع الهدی

  mohsen wrote @

سلام من کاملا به این چیزی که نوشتید اعتقاد دارم ولی کسایی که میگن مزخرفه دلیلش رو نگفتن اگه از نوادگان انیشتین هستید حالا شاید قبول میکردم

  همیشه عاشق wrote @

با سلام
امیدوارم که رجوع به وبلاگ من و دانلود ترجمه آخرین رساله انیشتین که همان نامه به آقای بروجردی شک خیلی ها را برطرف کند.
متشکرم
http://always-amorous.blogfa.com/post-68.aspx

  ص wrote @

از کجا معلوم که خبر رو از خودتون در نیاوردید؟!

  محمد wrote @

خیلی ممنون از مطلبی که گذاشتی.
لطفاً منبع دقیق این مطلب رو برام میل کن.

  mahdi wrote @

لطفا پاسخ سوال مرا بدهید:
اولا» آن عتیقه فروش چکسی بوده،دوما»این رساله به این مهمی که سرنوشت اسلام و علم را میتواند عوض کند چرا بجای اینکه دست اطرافیان انیشتین یا آیت الله بروجردی باشد،دست یک عتیقه فروش یهودی است،سوما» مگر هرچه که در اینترنت هست درست است؟

  احسان wrote @

بسمه تعالی
من این مطلب رو توی یکی از روزنامه های صبح دیده بودم و خیلی هم برام خوشایند بود .
ولی حجت مسلمانی ما این چیزا نیست چه بسا که یک اشتباه کوچک در این اثبات پیدا بشه اونوقت شما و من که به این قضیه تکیه کردیم ممکنه زمین بخوریم .
اصلا دین ما برای همه زمانها و همه مکانها آمده و کسی با یک اثبات ریاضی و فیزیکی حتی به ظاهر مهم نمیتونه اهمیت و کمال این دین رو نمایش بده !
یادمون باشه ما دینمون رو از انیشتین نگرفتیم که منتظر اثبات او هم نشسته باشیم.
ریاضی و فیزیک و همه علوم با تمام قطعیت ظاهری دچار خطا هایی هستند که آیندگان اونها رو خواهند یافت .
چه بسا که ما امروز خطاهای علمی گذشتگان خود را میبینیم و آنها را اصلاح میکنیم .
علم بشر مانند خود او در حال تکامل است ( ناقص ) و تکیه تام به این پایه سست شکست در پیش خواهد داشت .
هر چیزی مبنای خودش را دارد ، یعنی اسلام میتواند شالوده علم باشد ولی علم شالوده اسلام نیست مگر آن علمی که خدا نهایت درجه آن را به ما داده باشد .
شیعه برای چرایی وجوب یا حرمت یک فعل به علم ( تجربی ) تکیه ندارد .بلکه منابع انحصاری دریافت احکام عقل و حدیث و قرآن و سنت پیامبر و خاندان اوست .
شاید برای فهم تکمیلی به علم هم رجوعی بشود ولی اصل مطلب از جای دیگری حاصل شده است .
شاید ما هیچوقت با علم نتوانیم بگوییم چرا نماز صبح دو رکعت است ولی این هیچ وقت باعث شک و تردید درباره تعداد رکعات نماز صبح ما نخواهد شد .
مهندس جعفری
سلام بر شما و همه اهل هدایت

  s wrote @

vaghean ke ta vaghti afradi mesle shoma vojood darand hish rahi baraye nejat mellat iran nist
khoda be dademoon berese
shoma kash ye dune az ketabhaye EINSTEIN ro mikhundid baad in nazariate chertetuno mineveshtid

  man wrote @

خاک بر سرت

  بسنده به دنیا wrote @

با سلام
پروردگارا اگر روح از تن من جدا شد در احیا مجدد افریقاییش نکن ووی……..میگویند اونجا پشه مالاریا داره.به قطب شمال یاجنوب نبرش اخه او
نجا سرده.زاپنی یا کرهای نشم آخه یانگم و اوشین خیلی زجر کشیدن. عرب هم نمیخوام .امریکایی خوبه ولی رییس جمهور اونا سیاهه.ت_______رک هم زیاد جالب نیست.اروپایی عالی هستش ولی نازیلا جونم گفته بیا پیش خودم……………….اصلا میدونی من نمیمیرم.نازیلا اومد…..بای

  الهام wrote @

مطلب بسيار جالبي است و از ديد من قابل قبول . آن را در سايت هاي ديگري هم ديده بودم ولي منبع معتبر آن را حتما ذكر كنيد. لطفا

  محمد پرويز حسين wrote @

سلام دوست عزيز
قرار كه من اين مطلب را خواندم بسيار در شگفت شدم. در هر حال بسيار مطلب جالب و جديد بود. با اميد اينكه روزي همه مردم به واقعيت هاي تشيع پي ببرند.

  Abas wrote @

همانطور که داستان های مزخرف اسلام ریشه و اساس دارند این مزخرف شما هم اساس دارد.
مثل افسانه های کشتی نوح و یونس در شکم ماهی و ……..

نمیدانم تا کی میتونید سر مردم رو با اخبار دروغ شیره بمالید
یادمه که 2 سال پیش خبری ساختند در مورد دختر هلندی که به قران توهین کرده و شبیه موجودی مثل کانگورو شده ولی بعدا گندش در اومد که عکس های چند مجسمه در یک موزه در هلند بوده.
در حالی که دانشمندان ژنتیک در حال ساخت مخلوقات جاندار (genpets) هستند ما هنوز سعی میکنیم با خرافات مردم رو به دین پایبند کنیم.

  وجدان wrote @

سلام
بسیار مطلب جالب و قشنگی بود

  محيا wrote @

سلام اكثر بد بختيهاي عالم از فتنه هاي عده اي از يهوديهاي افراطي .مرموز ….. و نژاد پرست ميباشد. البته چون انیشتین با دكتر حسابي دوست بوده و آدم فهيده اي بوده است.ميگويند عاقبت به خير از دنيا رفت….

  محمدرضا wrote @

بجای اینکه دنیال حدیث سازی باشید اصل این نامه را به همگان نشان دهید . بروجردی یک اخوند درباری بوده و برای جنازه رضا شاه نماز خوانده است

  محسن wrote @

من قبلا در این مورد تحقیق کرده ام و به صحت ان بی برده ام

به صحت مطالب فوق از وجود خورشید بیشتر یقین دارم.یاشاسین حقینن عدالتی.والسلام علی من التبع الهدی.

  sam wrote @

salam.age emkanesh hast manbae in khabaro baram mail bezanini.baram moheme.mamnon

  هانی wrote @

من حرفهای شماراباتمام وجود قبول میکنم وبرای صحت آن نیازی به ذکر
منبع نمیبینم» برای اطمینان شماعرض میکنم» :
درآخرین برنامه ای که دیدم و مربوط به اینشتین بود:استادبه خاطرنظریه ی
«همه چیزی» که تمام نیروهای عالم را دربر میگرفت مجبور به کناره گیری از همه شدوباقی عمر را تنها به سر برد اما بعدازمرگ استاد به صحت گفتار ش «درسیاهچالها»رسیدند استاداین نظریه رابخاطر وحدانیت خداوند بیان کرد «بی شک چنین فردی یک موحد واقعی و یک مسلمان کامل است»

  hafez wrote @

salam . bedone shak slam dine kameli az har jahat ast. roz be roz bar ejaze quran afzode mishvad.

  امید wrote @

با سلام و عرض خسته نباشید
از مطالبی که جمع آوری کردید ممنونم و برای زحمتی که کشیدید متشکر.
لطفا منابع رو واضح تر وآشکار تر بنویسید تا کوته فکران زحمت پیدا کردن رو
نکشن.هر اتفاقی در عالم ممکنه وهر کس به در ادراک و گنجایش میفهمه یادت نره……………………..یا علی

  ابراهیم wrote @

سلام
با تشکر از مطلب خوبتون ، خواهشی داشتم آیا به این مقاله (اصل مقاله) می توان دسترسی داشت؟
اگر لینک آن را بگذارید ممنون میشم.

  احمد یاوری wrote @

با سلام :
در دنیا واقعیاتی است که به ظاهر خنده دار است و با عقل کوچک ما جور در نمی آید ولی در واقع حقیقت دارد ، یکی از نشانه های شیعه ی واقعی بودن ایمان و اعتقاد به عالم مجردات و غیب است یعنی همش همین چیزهایی که ما با چشم سر می بینیم نیست و رویدادهای دقیق دیگری هم در این عالم در جریان است که ما از آن بی خبریم . به دوستانی که به این داستانها که گاها پرده از رویداد های پنهان برمیدارند میخندند توصیه می کنم که بیشتر تفکر کنند .
احمد یاوری دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد

  عبدالله wrote @

با عرض سلام
اثبات بسیاری از اعتقادات توسط عقل در حیطه علوم تجربی امکان پذیر نیست واین موضوع ناشی ازاین است که علوم تجربی دچار نوعی نقص نسبی هستند برای رفع اشکال باید عقل را در کنار شرع بکار گرفت همان عبارت حکم العقل به حکم الشرع وبه بیان دیگر در عالم ماده اثبات مسائل ماورائ طبیعی نیازمند مقدماتی است که از شرع بدست آمده باشد

  mohammadreza wrote @

لطفالینک انگلیسی مورداستنادتان رادرسایت قراردهید.

  امین wrote @

به تبلیغ بیشتر نیاز دارد .تشکر

  حسن wrote @

داداش جون مطلب فوق را هم من قبلا دیده ام و نیز بسیاری از رفقای دیگر
نمیدونم چرا یکسری از این آدم های بی مرام انکار می کنند
یاعلی (ع)

  ali wrote @

به نظر من حقیقت واضح و روشن است فقط چشمها را باید شست و جور دیگری باید دید.

  رضا wrote @

به قول دوستمون نیازی نیست هرچه انیشتین میگه درست باشه،نظریات انیشتین در مقابل فلسفه ملاصدرا ، مثل بچه در مقابل پدره،در مورد شیعه هم باید بگم اگر منظور شما شیعه اصیل (که در فلسفه برترین مذهب است)باشد با علم مطابقت دارد ولی این چیزی که ما شیعه مینامیم !!!!!

  ارسلان wrote @

تعطیل

  javad wrote @

اگر این رساله مربوط به انیشتن باشه باید بگم انیشتن از وحدت وچود اطلاع نداشته .
چون اگه شما حتی اطلاع کمی از وحدت وجود داشته باشید می فهمید که وحدت وجود به چند بخش تقسیم میشه که بعضی از بخشاشو حتی علمای بزرگی چون امام خمینی و خود آیت الله بروجردی قبول داشتند .
البته این متن کامل نامه انیشتی نیست و بیشترش حذف شده .پیشنهاد میکنم متن کامل رو ببینی تا صحت حرفامو ببینی

  امیر wrote @

در این که این مطلب بسیار علمی است هیچ شکی نیست.
اما زمانی که بعضی افراد چنین احمقانه با ان مخالفت می کنند شاید بهتر باشد نظریه ی نسبیت و نظریه نیوتن را روی وبلاگتون بگذارید چون با دیدن ا
اونها در کنار هم مطمئنم کسی نمی تونه اینجوری مخالفت کنه.تازه قطعا در دنیا نسبت چیزهایی که ما نمی دانیم به چیزهایی که می دانیم مثل نسبت اوقیانوس است به قطره اب.

  ح.خ.ش wrote @

مطلب جالبی بود ولی بهتر بود بیشتر تحقیق می شد و بیشتر نوشته می شد

  ح.خ.ش wrote @

مطلب جالبی بود ولی بهتر بود بیشتر تحقیق می شد و بیشتر نوشته می شد

  mohammad Ashouri wrote @

با سلام به همه خوانندگان ، از اینکه اکثر دوستان بسیار روحیه تحقیق دارند و اینکه هر مطلبی را به راحتی نمی پذیرند بسیار بسیار خوشحالم و این باعث مباحات همه است اما ذکر نکته ای اینجا خالی از لطف نیست . دوستان موضوعات را باید با اصل های عقلی و نقلی به نقد و چالش کشید نه با احساس و نه با افراد ، صرف بیان یک موضوع و یا انتساب آن به یک فرد بغیر از معصومین علیه السلام ، کفایت برای صحت نیست و در مورد مورد مستثنی نیز شرط تحقیق ساقط نمی گردد . احساس من این است در این موضوع نیز اینچنین خلطی در شرف وقوع است . هر دو انسان مطرح در اینجا بسیار علمی و در موضوع تخصصی خود وجیه و معتبر می باشند و اینکه آقای اینشتن به دیدار پاپ رفته یا نرفته نه باعث وجاهت ایشان است نه بر کمالات علمی ایشان می افزاید و صد البته ماها به این تفکرات بی اساس دامن می زنیم نه خود آن افراد ، معذالک امروزه تحقیقات وسیعی توسط دانشمندان دینی و غیر دینی در خصوص فلسفه آفرینش ، چگونگی ایجاد و ایجاب جهان انجام شده و می شود که در هر کدام گوشه ای از پرده ای هارمونی این کاءنات لحظاتی به کنار میرود و جزء ناچیزس از پازل حقیقت آشکار می گردد . پدیده های شگرفی در جهان واقعیت به وقوع پیوسته که تمامی آنان را نمی توان با شلاق جهل و کج فهمی روزمرّگی انسانها جزو اباطیل به حساب آورد اگرچه با دقت نظر بعضی از تیز نظران عرصه نقد بسیار موافقم که از ورود اسرائیلیات باید جلوگیری نمود . متشکرم

  دیانوش wrote @

اینکه طول زمان معراج جسمانی محمد به اندازه خالی شدن یک ظرف آب یا حتی کمتر بوده درآن شکی نیست چون از نظر علمی ثابت شده است
ولی آنجا که اینشتین نظریه ملا صدرا را در مورد وحدت وجود به طور کلی رد میکند جای تردید دارد البته در حد و مرز فیزیکی و جسمانی دو ماده وحدت پیدا نمی کنند ولی به نظر من آنجا که دو روح با پدیده ای مثل دوست داشتن (عشق یا عرفان فرقی نمی کند) به هم نزدیک وخویشاوند میشوند و گاهی آنچنان نزدیک که گویی این دو روح به هم گره میخورند ویکی میشوند و وحدت پیدا میکنند نظریه اینشتین صدق پیدا نمیکند
و دیگر نیز در مورد اخباریون اگر دین وشریعت در زمان معصوم و انسان آگاه مد نظر باشد صحبتشان صحیح و شریعتی را که معصوم صاحب مسند آن باشد بدون چون و چرا باید پذیرفت ولی اگر این شریعه (عمدا ه گذاشتم و ننوشتم شریعت تا خواننده در اینجا مذهب را همانند رودی که مسیر خود را گم نموده تداعی کند) طی گذشت زمان مورد تحریف قرار گرفته و درون آن را عناصر انجماد و خرافه پر کرده و رکود کرده باشد دیگر عقل (ودل) باید حقیقت را جویا شوند نه احکام و احادیث(البته منظور احکام تحریف شده ایست که از سوی وارثان کعب الاحبار صادر شده است نه اسناد و قطعیاتی محکم چون قرآن و نهج البلاغه)
حال برادر به جای اینکه با هم نزاع نمایید و یکی این مطالب را چرندیاتی بیش نداند و دیگری از روی تعصبات کورکورانه مذهبی به او اتهام نداشتن درک و شعور دهد نظریه مفیدی هر دو ارِائه نمایید و در این بن بست کج و پیچ که راه و دین (در معنای کلی فرقی نمیکند از اولین شریعت گرفته تا یهود و مسیح و …و اسلام) دست خوش تغییراتی شده اند بر خلاف اخباریون از عقل و دل خود استفاده و جویای حقیقت باشید تا دیگران نیز از شما بهره لازم ببرند
در آخر باید بگویم شاید در امر دین اطلاعاتی داشته باشم ولی صادقانه تاکنون فلسفه نخوانده ام خوشحال میشوم اگر کسی که در امر فلسفه قویست در مورد نظریه ملاصدرا که وحدت وجود است نظریاتی کاملتر ارائه دهد تا من و سایرین نیز استفاده کنیم
«خدایا آتش مقدس شک را آنچنان در من بیفروز که تمام یقینهایی که تاکنون داشته ام خاکستر شود و جای آن را حقیقت پر کند_دکتر علی شریعتی»

  دایی جان ناپلئون wrote @

مرحوم آقای بزرگ(۱۳۰۰ق.م – ۱۳۰۰ ب.م) هم در جوانی با هیتلر(۱۹۰۰-۱۹۴۵) ابگوشت بزباش خوردند. عکس هایش هم در صندوق خانه موجود است. بروید خودتان ببینید.

  هادي wrote @

اون چرندي كه اين مطالب را چرند ناميده مي تواند در لينك زير تفصيل آنرا را ببيند:
http://broujerdi.org/content/view/27/70/

  امير صمغ آبادي wrote @

وحدت وجود ملاصدرا آن چيزي نيست كه آقاي اينشتين درك كرده اند .بهتر است بدانيد كه در نظريه وحدت وجود بيش از دهها روايت وجود دارد كه بسياري از آنها با هم اختلافات اساسي دارند..اما در ميان همه اين اقوال نظريه ملاصدرا از همه كاملتر به نظر ميرسد.. اي كاش اينشتين يك دوره حكمت متعاليه مي خواند وسپس نظر ميداد..چون خيلي از مستشرقين نيز خود به درك صحيح اين نظريه نيل نشدند..
موفق باشيد

  صابر عزیزپوریان wrote @

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی اساتید.
دکتر موسی رحمتیان استاد بنده می فرمایند:»تمامی دانشمندان هنگامی که دنبال قضیه ای میگردند به کتاب های آسمانی همچون قرآن و تورات و انجیل روی می آورند ، البته هنگامی هم که با مطلب جالبی در تاریخ و یا کتاب های ذکر شده و یا احادیث بر میخورند آن مطلب را تحقیق میکنند.»
من هم سند این مطلب را پیدا نکردم ولی نه رد میکنم و نه قبول میکنم.
اگه سند رو پیدا کنم حتما اون رو به نمایش عموم میذارم.
بازم ممنون

  میلاد wrote @

سلام.اینم منبع :

http://broujerdi.org/content/view/27/1

  نسرین wrote @

سلام من نمی دونم باور کنم یا نه
ولی دلم می خواست که واقعا انیشتین مسلمان باشه
اگه بشه یه منبع مطمئن معرفی کنین ممنون می شم
ممنون

  Roohollah wrote @

معراج فقط يک خواب بود
خيلي بايد مخيله قوي داشته باشيد که اين چرنديات رو به هم ببافيد
متاسفم که تعداد کسايي که فکر ميکنند اين مطلب درسته بيشتر از اوناييند که ميفهمن اشتباهه
سعي کنيد بيشتر از عقلتون استفاده کنيد حيفه آکبند بمونه

  آ . د . م wrote @

سلام – لینکتان قرار داده شد .

  نازنین رازق wrote @

حدود15 سال است راجع به ادیان مختلف مطالعه و تحقیق می کنم واقعا دینی کامل تر و معقول تر از اسلام وجود ندارد. ممنون از مطلب جالبتون. متعجبم چرا نظرات افراد بی فهم و شعور را حذف نمی کنید به خصوص اون نافهمی که جز خورشت قیمه چیزی از دنیا نمی داند

  محمدرضااسماعیلی wrote @

حضرت آیت ا… بروجردی (ره) را بنده دو بار با مرحوم پدرم ملاقات کردم با توچه به سن12یا 13سالی سیمای نورانی ایشان که براثر مطالات عمیق قرانی هاله های سبز عرفانیت هویدا بود که مرحوم پدرم در گفتگو با ایشان بگونه ای برخورد داشتن که به وضوح افکار طرف مقابل برای مرحوم آیت ا.. بروجردی قابل لمس بود .وبعد از رحلت این بزرگوار مرحوم پدرم اشعاری عربی سرودن که درنسخه های زیادی چاپ وبین شرکت کننده گان در مراسم دفین این عالم ربانی بخش شد. قطعه کوچکی از اشعار
هدم رکن الهدی یابن الحسن یابن الامام عسکر ی
الرتحال ممتحن یابن الحسن یاابن الامام عسکری
وجود این بزرگواران در برهه زمانی خود تاءثیر بسیار عمیقی درجهان داشت

  mohammad wrote @

سلام…
سبحان الذی اسرا بعبده لیلا من المسجد الحرام الی مسجد الاقصی!

  ارمان wrote @

مطالبتون زيادي خنده دار و گريه اور بود

  ارمان wrote @

مطلبتون زيادي خنده دار و گريه اور بود

  hamed wrote @

افرادي كه فهم ودرك واقعي از دين اسلام ومبلغان واقعي آن ندارند, فهميدن وقبول كردن اين مطالب وكراماتي كه ايشان داشته اند ودارند برايشان سخت است.وفكر ميكنند چون با عقل ناقص انهاجوردرنمي ايد پس قابل اعتمادومورد قبول نيست. همه دنيا ميدانند وباوردارند كه كساني مانند ايت الله بروجردي ازاولياءالله بوده اند,وباانكار ورد كردن كرامات واحترام وافري كه مردم دنيا برايشان داشته اند (ازطرف برخي ادمهاي كج فهم و كوته فكر) چيزي از ارزشهاي انها كم نميشود.بلكه والاتر وجاودانه تر خواهند شد.

  araz wrote @

من نمیدونم این روحانیون هرجاکم میارن دست به دامن داتشمندا میشن که راستی خودشونو ثابت کنم.معراج پیامبر معنوی بود نه مادی اینا هم چرتو پرته .

  حميد wrote @

از ترك ها بيشتر از اين انتظار نميره
چرت ميگن و به چرتشون ايمان ميارن

  بابک wrote @

وای بر شما درذوغگویان جاهل و گمراه کننده عوام ای کاش کمی فیزیک میدانستید نه اینکه اشنا باشید
وقتی مبلغ کم میاورد حدیث میسازد روایت میکند …..وای وای از جهالت


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: